Gisteravond, zondag 19 januari, zijn de werkzaamheden aan de Wantijbrug van start gegaan. Nu is de brug tot en met 3 april afgesloten voor auto’s, motoren en vrachtwagens. In de ochtendspits leverde dat extra verkeer op bij alternatieve wegen rond Dordrecht en Papendrecht. Toch viel de drukte mee. Het lijkt er dan ook op dat veel mensen op de hoogte waren en hun reisgedrag aangepast hebben. In een tweet bedankte Rijkswaterstaat iedereen die koos voor de (brom)fiets of het openbaar vervoer of thuiswerkte.
Maatregelen
Op dit moment is het nog te vroeg om echt conclusies te trekken over de verkeerssituatie. Ook vanmorgen was het beeld wisselend, met drukkere en langere pieken dan normaal. Vooral kruisingen zijn lastige punten voor de doorstroming van het verkeer. Om dat zo goed mogelijk te laten verlopen, worden op verschillende plaatsen verkeersregelaars ingezet en worden de verkeerslichten continu aangepast op het verkeersaanbod.
Blijven monitoren
De precieze verkeerssituatie is afhankelijk van veel factoren. Zo is de avondspits vaak drukker dan de ochtendspits. Ook het weer, eventuele ongelukken en de dag van de week kunnen een rol spelen. Daarom blijven we gedurende de afsluiting steeds monitoren. Zodat we snel kunnen inspelen op de actuele situatie.
Bekijk ook het verslag van RTV Rijnmond over de eerste ochtendspits zonder Wantijbrug.